کنترل هوشمند سیستم روشنایی

کنترل و مدیریت سیستم روشنایی از راه دور شامل تنظیم شدت نور، تغییر رنگ نورپردازی، برنامه‌ریزی عملکرد سنجش نور و میزان آن در تایم‌های مختلف شبانه‌روز، خاموش و روشن‌کردن هر سیستم روشنایی در هر قسمت خانه طبق برنامه از پیش تعریف شده میباشد.

احتمالا برای شما هم اتفاق افتاده است که بعد از یک روز کاری دشوار به خانه آمده اید و می بینید که همه چراغ ها روشن است و شما فراموش کرده اید هنگام خروج از خانه ، وسایل روشنایی را خاموش کنید؟

شاید این اتفاق برای  شما مهم نباشد اما با این حال ، اگر این اتفاق بخواهد بطور مداوم تکرار شود ، هزینه انرژی افزایش می یابد ، اما در خانه هایی که از وسایل روشنایی هوشمند استفاده می کنند، این اتفاق نمی افتد.

مزایای استفاده از سیستم مدیریت انرژی روشنایی (هوشمند سازی روشنایی)

  • قابلیت کنترل از راه دور با استفاده از اپلیکیشن موبایل
  • امکان اجرای سناریوهای مختلف ( سناریو مهمان ، سناریو خروج ، سناریو ورود )
  • کاهش مصرف انرژی ، کاهش هزینه های انرژی و کمک به حفظ محیط زیست
  • مولتی سنسور ها راهی خلاقانه برای دستیابی به حداکثر کارایی با حداقل قیمت
  • کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری به کمک مانیتورینگ دائمی

سیستم روشنایی به شیوه های بسیار متفاوتی قابلیت کنترل دارد، به طوری که شما به عنوان یک کاربر گزینه های بسیار متفاوتی را برای چگونگی کنترل روشنایی فضایی که از آن استفاده می کنید، را در اختیار خواهید داشت. اگر خیلی ساده بخواهیم سیستم های روشنایی را تعریف کنیم، به هر منبع نوری که باعث روشن شدن و دیده شدن توسط چشم می شود را می توان به آن اطلاق کرد.

با جایگزین کردن کلیدهای هوشمند به جای کلیدهای سنتی شما با صرف هزینه ی پایین میتوانید از قابلیت های زیاد سیستم هوشمند بهره مند شوید.این کلیدها علاوه بر قابلیت هایی که به شما میدهد در طرح ها و مدلهای متنوعی وجود دارد که شما متناسب با معماری واحد خود میتوانید ان ها را انتخاب کنید و جذابیت و زیبایی خاصی را به خانه ی خود بدهید.

این کلیدها قابلیت کنترل از طریق سنسور های مختلف را دارد, به عنوان مثال سنسورهایی همراه با سیستم روشنایی تعبیه شود تا در صورت ورود یک شخص یا تشخیص یک حرکت جزئی، روشنایی فضا به طور خودکار فعال شود که به روشنایی اتوماتیک معروف است. یا اینکه بسیاری از سیستم های جدید روشنایی از طریق یک پنل مرکزی کنترل هوشمند قابل تنظیم می باشد و با نصب نرم افزارهای مخصوصی بر روی تلفن همراه خود قادر به بررسی و کنترل روشنایی منزل خود از راه دور نیز خواهید بود. فرض کنید قصد دارید برای مدت طولانی به سفر بروید، مسلما احتیاج دارید برای مسائل امنیتی برق خود را در ساعاتی روشن بگذارید که این امر با این سیستم کنترل هوشمند از راه دور نیز قابلیت اجرا خواهند داشت.