سیستم امنیتی هوشمند

در خانه هوشمند ، سیستم امنیتی  نقش بسیار مهمی  در بهبود امنیت خانه ها  دارد. این سیستم به کمک ما می آیند تا در برابر سرقت خانه مان در امان باشیم. با سیستم امنیتی هوشمند شما می توانید بطور کامل خانه ی خود را حتی زمانیکه در منزل حضور ندارید با بهره گیری از سنسورها و دوربین های مداربسته بصورت یکپارچه، تحت کنترل و نظارت داشته باشید.

سیستم ایمنی هوشمند با امکاناتی نظیر سیستم نشت گاز، سیستم اعلان حریق، سیستم اعلام سرقت، سیستم کنترل ورود و خروج و … مانع بروز خطرات احتمالی مانند آتش سوزی، گازگرفتگی، دزدی و .. می شود. شما می توانید با نصب یک سنسور تشخیص حضور در اتاق کار خود و یا مکانی که اشیاء قیمتی در آن وجود دارد از حضور افراد در این اماکن به صورت دریافت یک پیام بر روی موبایل خود مطلع شوید.

سیستم امنیتی در خانه هوشمند

در خانه ی هوشمند علاوه بر آژیر و آلارم ها، سنسورهای حضور، سنسورهای تشخیص شکست شیشه، سنسورهای درب و پنجره نیز وجود دارند که موجب ایجاد امنیت بیشتر و همچنین کنترل و نظارت دائمی شما بر خانه می شوند.

در خانه ی هوشمند در صورت عدم حضور در منزل می توانید با فرمان دهی به سیستم روشنایی از راه دور لامپ های منزل را روشن کرده و با شبیه سازی حضور، امنیت بیشتری را تجربه کنید.

شما می توانید که در صورت عدم حضور در منزل نیز اگر بر روی گوشی موبایل خود آلارم امنیتی را دیدید پلیس را بلافاصله در جریان بگذارید و یا حتی می توانید این امکان را فراهم سازید که در این شرایط فورا با پلیس تماس گرفته شود و پیام صوتی شما برای مامورین پلیس پخش شود.

انواع سنسور های امنیتی به شرح ذیل می باشند:

سنسور حرکتی

سنسور حرکتی به عنوان دزدگیر خانه هوشمند بسیار کارآمد میباشد, به این صورت که زمانی که سناریو امنیتی فعال شود وخانه را ترک میکنیم ,در صورت ورود و حرکت افراد ناشناس شروع به صدا در آمدن آژیر کرده و همزمان برای تمامی کاربر ها پیغام امنیتی ارسال میگردد.

همچنین قابلیت فعال و غیر فعال  شدن از راه دور را دارا می باشد و میتوان به تفکیک فضای خانه این سنسور را فعال کرد.

مگنت درب و پنجره

سنسور مگنت  روی درب و پنجره ها نصب می شود که در صورت باز شدن درب و یا پنجره ، در صورت فعال بودن سناریو امنیتی شروع به هشدار میکند و آژیر به صدا در می آید و همزمان برای تمامی کاربران پیغام امنیتی ارسال میگردد.

همچنین قابلیت فعال و غیر فعال  شدن از راه دور را دارا می باشد و میتوان به تفکیک فضای خانه این سنسور را فعال کرد.

سنسور اعلام حریق (دود)

سنسور اعلام حریق در مواقعی که آتش سوزی در خانه اتفاق بیوفتد  و یا دودی در فضا منتشر شود, مورد استفاده قرار میگیرد. این سنسور هوشمند به محض احساس دود  در خانه فرمان قطع شدن اهرم گاز ورودی را صادر کرده و برای تمامی کاربران پیغام امنیتی ارسال میگردد. همچنین قابلیت فعال و غیر فعال  شدن از راه دور را دارا می باشد و میتوان به تفکیک فضای خانه این سنسور را فعال کرد.

بیشتر بخوانید : کنترل سیستم تهویه