خانه هوشمند چیست

خانه هوشمند چیست ؟

تعریف خانه هوشمند چیست؟

قصد داریم در این‌ مقاله به زبان ساده به شما توضیح دهیم که خانه هوشمند چیست؟ در دنیای امروزه با اصطلاحات و کلمات جدیدی روبرو هستیم. میان این کلمات و اصطلاحات نام خانه هوشمند به چشم می‌خورد‌.منظور از خانه هوشمند ابزار یا ربات‌های کاملاً جدید و فوق پیشرفته نیست گاهی هوشمند کردن خانه فقط به معنی عوض کردن ابزار و لوازم خانه با توع اتصال به اینترنت است.

در خانه هوشمند شما این توانایی را دارید که به‌راحتی با گوشی همراه خود کلیه قطعات الکتریکی از قبیل تلویزیون لامپ‌ها و سیستم حفاظتی را کنترل کنید.اگر شما در مسافرت باشید و قصد داشته باشد محل سکونت خود را کنترل و تحت نظر داشته باشید باید از یک سیستم هوشمند استفاده کنید.وقتی از خانه هوشمند صحبت می‌شود شاید شما فکر کنید فقط می‌توان با تبلت یا گوشی لامپ‌ها را روشن و خاموش یا سیستم صوتی خانه را کنترل کرد.

در خانه هوشمند علاوه‌ بر رفاه و آسایش امنیت بیشتری نیز وجود دارد.وقتی از هوشمند سازی ساختمان صحبت می‌کنیم منظور فقط روشن و خاموش کردن کلید برق نیست در اصل هوشمند سازی ساختمان این امکان را به کاربر می‌دهد که از راه دور بتوانید وسایل الکترونیکی خانه خود را به‌راحتی کنترل کند. وقتی‌ که مسافرت هستید می‌توانید با گوشی همراه خود شیرهای اصلی گاز و آب را باز و بسته کنید و مطمئن شوید شیر باز یا بسته‌است.در بحث هوشمندسازی ساختمان یکی از اولویت‌های مهم آن سیستم حفاظتی و نظارتی ساختمان است.اگر شما بخواهید از راه دور خانه خود را کنترل کرده و تحت نظر داشته باشید.می‌توانید به وسیله دوربین مداربسته‌ای که خود جزئی از هوشمندسازی ساختمان است، ساختمان خود را تحت نظر داشته باشید.

کاربرد خانه هوشمند چیست؟

وقتی از یک سیستم هوشمند استفاده کنید در محیطی دل‌نشین با آسایش و رفاه خوب زندگی می کنید. استفاده از خانه هوشمند طول عمر تجهیزات الکترونیکی خانه شما بیشتر و کار کردن با تجهیزات له راحت تر می کند. استفاده از خانه هوشمند از نظر اقتصادی و هزینه‌ ماهیانه به نفع کاربر است‌. به ‌طوری‌که مصرف آب‌، برق و گاز را تا حد زیاد و چشمگیری کاهش می دهد. هوشمند سازی ساختمان این امکان را به شما می‌دهد به‌راحتی بتوانید از تمام نقاط ساختمان خود اطلاع داشته باشید. بدون آنکه اتاق‌ها و آشپزخانه‌ ساختمان خود را بازدید کنید. به وسیله مانیتورینگ از تمام نقاط خانه اطلاع خواهید داشت.

سخن آخر

با تلفن همراه خود می‌توانید کلیه تجهیزات الکترونیکی و سیستم‌های بی‌شماری را کنترل نمایید. در هوشمندسازی ساختمان تجهیزات الکترونیکی به‌صورت بی‌سیم و با سیم به‌هم متصل می‌شوند. هر کدام از این ارتباط با سیم و بی سیم مزیت و معایب خاص خود را دارد. شاید در ابتدای انجام پروژه هزینه نصب و راه اندازی آن زیاد باشد. این سوال ذهن شما را درگیر کرده باشد که مزیت خانه هوشمند چیست؟ در اصل با پیشرفت علم و هوشمند شدن کلیه تجهیزات الکتریکی لازم است. کلیه وسایل به صورت یکپارچه و دقیق از راه دور قابل کنترل باشد. در واقع سیستم هوشمند مرکز فرماندهی است. مغز متفکر خانه که تمام دستگاه‌ها را کنترل می کند همان سیستم هوشمند سازی است. اگر بخواهیم کاری به صورت خودکار انجام شود از هوشمند سازی استفاده می کنیم.

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *